Namioty bankietowe - jakie są koszta wynajmu namiotu?

Namioty bankietowe - jakie są koszta wynajmu namiotu?

Niezależnie od tego, czy marzy ci się wesele w namiocie na świeżym powietrzu, czy też potrzebujesz zorganizować sporą imprezę firmową i nie chcesz dusić swoich gości w tłocznej sali - musisz najpierw zdawać sobie sprawę, jakie będą koszta organizacji takiego przedsięwzięcia. Zanim wpiszesz w google “wypożyczalnia namiotów warszawa http://www.wynajem-namiotow.com.pl/“ upewnij się, czy to nie przekracza przewidzianego budżetu.


Ile kosztuje bankiet w namiocie?


Jakakolwiek okazja temu przyświeca, bankiet w namiocie zawsze będzie miał niesamowitą atmosferę. I niezależnie od tego, jaka idea temu przyświeca, takie wydarzenie można oczywiście zorganizować. Warto jednak wiedzieć, ile kosztuje zorganizowanie bankietu w namiocie na świeżym powietrzu. Czy oszczędzisz na tym względem imprezy organizowanej w klubie lub restauracji? Okazuje się, że całą usługę wypożyczalnia namiotów może policzyć nawet do kilkudziesięciu złotych. Co otrzymujesz w tej cenie?


Namiot bankietowy - cena


Nie trzeba długo szukać pod hasłem “wypożyczalnia namiotów warszawa”, żeby dojść do wniosku, że ceny wynajmu namiotów bankietowych są naprawdę różne - począwszy od kilkuset złotych za usługę, skończywszy na kilkudziesięciu złotych za całość. Oczywiście, można się spodziewać, że wypożyczalnia namiotów nalicza różne ceny za różne wielkości namiotów bankietowych oraz ich jakość. Najtańsze namioty to zarazem te najmniejsze - wynajęcie podstawowego namiotu o wymiarach 3 na 3 to koszt rzędu paruset złotych za dobę. Weź jednak pod uwagę to, że profesjonalna wypożyczalnia namiotów weźmie pod uwagę twoje potrzeby i zaproponuje ci dokładnie to, co jest ci niezbędne, dlatego bardzo trudno jest oszacować ostateczną cenę samemu.


Zanim zdecydujesz się na daną ofertę, upewnij się, że firma, którą znalazłeś w Internecie pod hasłem “wypożyczalnia namiotów warszawa” w cenę wynajmu wliczyła podłogę, a jeśli tak - jaki jej rodzaj. Często bowiem zdarza się, że podana cena jest ceną bez podłogi lub z najdroższą (i jednocześnie zdecydowanie najlepszą do tańca) wersją, tzn. parkietem. Pamiętaj, że możesz wybrać także wykładzinę lub specjalne płyty wodoodporne.


Jeśli planujesz bardzo dużą imprezę, nie musisz rezygnować z namiotów. Warto jednak przemyśleć, czy któraś z wybranych przez ciebie wypożyczalni namiotów nie dysponuje halami namiotowymi. Bez trudu mieszczą one ponad 150 osób, a cenowo okazują się być sporą konkurencją dla namiotów, bo za dobę wynajmu hali namiotowej zapłacisz około 8 tysięcy złotych.


Wpływ na ostateczną cenę wynajmu namiotu na pewno ma jego położenie. Od tego zależny jest bowiem stopień trudności w doprowadzeniu energii, która pozwoliłaby na montaż oświetlenia i nagłośnienia, które są niezbędne podczas każdej imprezy. Wypożyczalnia namiotów z pewnością doliczy także transport samego namiotu. Upewnij się natomiast, czy w cenie wynajmu jest już wliczony montaż - nie daj się zaskoczyć żadnym dodatkowym kosztom.


Pamiętaj, by dokładnie sprawdzać, czy podawane na stronie internetowej lub w ofercie przesłanej mailowo ceny są cenami brutto czy netto. Zdarza się, że wypożyczalnia namiotów, chcąc wypaść na bardziej konkurencyjną, nie dolicza 23% podatku VAT, który przy opłacaniu całej faktury może cię mocno zaskoczyć.


Namiot bankietowy - koszty dodatkowe


To nie wszystkie koszty, które musisz wziąć pod uwagę, gdy chcesz zorganizować imprezę plenerową pod namiotem. Obowiązkiem są przecież także meble - krzesła i stoliki, przy których goście mogliby usiąść. Nie zapomnij, że podczas imprezy konieczny jest też dostęp do toalety.


Ważne jest także, byś dysponował miejscem, w którym w higienicznych warunkach można przygotować posiłek. Na szczęście, teraz organizują to sobie firmy cateringowe - one też coraz częściej odpowiedzialne są za całą zastawę stołową. To trochę kosztuje, jednak jest znacznie wygodniejsze niż załatwianie wszystkiego osobno.