Jak wybrać fotografa na uroczystość rodzinną

Category: Uncategorised Published: Friday, 12 May 2017 Written by Super User

Realizacja sesji zdjęciowej na uroczystościach rodzinnych jak chrzciny, czy komunia cieszą się coraz większą popularnością. Oczywiście najlepiej jest polegać na osobach sprawdzonych przez znajomych. Żeby łatwiej się zdecydować na konkretną osobę warto zastanowić się nad oczekiwanym efektem i zapytać potencjalnego fotografa o kilka kwestii.

 

 

 

Dobrze jest wybrać kilku, spotkać się z nimi, a potem ostatecznie zdecydować się na jakieś nazwisko. Dobrze jest przygotować listę aspektów, które są istotne, a następnie spotkać się z kandydatami i zadać kilka ważnych pytań.

 

Sprawdź najlepsze prace

 

Wizyta u fotografa przede wszystkim powinna rozpocząć się od poznania jego portfolio. Trzeba przejrzeć je samemu, a następnie poprosić samego autora o wybór i prezentację zdjęć, najbardziej jego zdaniem dobrych. To pomoże poznać jego gust i sposób pracy, oraz jeszcze bardziej poznać jego doświadczenia. Jedno z ciekawszych portfolio dostępne jest na tej stronie - bluediamond-hotel.pl. Bez wychodzenia z domu, możemy znaleźć i zamówić fotografa na rodzinną uroczystość.

 

      

 

Staż w branży

 

 

Doświadczenie ma spore znaczenie w tej branży. Fotografowania w kościele lub na przyjęciu, a zwłaszcza małych dzieci trzeba się nauczyć. Osoby początkujące są zwykle tańsze, co nie oznacza, że gorsze, ale zwykle dysponują mniejszym doświadczeniem. W przypadku jakości jakości, bezpieczniej jest wybrać osobę, która działa w branży długo i jest ma mało wolnych terminów.

 

 

Poznać styl fotografowania

 

Ważna jest wiedza o tym, jaką fotograf ma koncepcję na reportaż. W trakcie rozmowy warto zwrócić uwagę: czy fachowiec mówi tylko o sobie, czy może jest otwarty na sugestie i pomysły zleceniodawców.

 

Sprawdzić sprzęt i program do obróbki

 

Dobry fotograf musi mieć dobrej jakości sprzęt. Profesjonalni fotografowie używają aparatów pełnoklatkowych. Trzeba też poruszyć kwestię programów do retuszu zdjęć i stopnia zmian wprowadzanych na zdjęciach. Czy będzie to tylko nasycenie i wygląd musi pozostać naturalny, czy może fotograf będzie mocno retuszował zdjęcia. Niezależnie od tego, jakie są preferencje warto upewnić się, czy współgrają z propozycjami fotografa.

 

    

 

 

Koszt i zawartość usługi

 

Jedną z najważniejszych kwestii jest oczywiście cena. Ostateczna cena usługi jest zwykle podana na stronie internetowej, ale warto dokładnie, punkt po punkcie omówić, co jest w nią wliczone. Trzeba konkretnie określić swoje wymagania i zmodyfikować standardową ofertę, tak aby udało się zapłacić mniej. A przede wszystkim stworzyć i podpisać umowę.

 

Pomysł na reportaż

 

Ważny jest też pomysł na sesję wykonywaną w trakcie przyjęcia. Sesja rodzinna będzie świetną pamiątką, ale wszystko zależy od tego jaki pomysł poda fotograf. To kolejne potwierdzenie jego kreatywności, co ma ogromne znaczenie przy wyborze fotografa. Może nawet dyskusja rozwinie się w planowanie sesji, a odpowiedź fotografa bardzo zainspiruje.

 

 

 

Terminowość zamówienia

 

Niektórzy fotografowie oddają zdjęcia w dwa tygodnie po uroczystości, a inni każą na nie czekać miesiącami. Jeśli fotograf ma dużo zleceń trzeba będzie sporo poczekać. Ale co ważne na dobrej jakości zdjęcia, warto poczekać.

 

 

Umowa o niezrealizowaniu zlecenia i zadatku

 

Jeśli fotograf nie wykona usługi, albo efekt jego pracy jest niezadowalający albo zlecenie jest niekompletne, powinien ponieść konsekwencje. Podobnie jeśli zleceniodawca odwoła zlecenie po określonym terminie. W umowie trzeba zawrzeć punkt mówiący o karze umownej!

 

Hits: 830

Dzieje się... Sprawdź wydarzenia w swoim mieście!