Wystawy fotograficzne

Zdjęcia mają różny cel, jedne są sztuką i taką mają za zadanie spełniać rolę, inne to dokumentowanie rzeczywistości, jak w przypadku zdjęć reportażowych, jeszcze inny uwieczniają dla nas wspomnienia i chwile życia. Fotografia ma wiele różnych obliczy i funkcji, my jednak zajmujemy się przede wszystkim sztuką, więc o wystawach, które pokazują te formę zdjęć chcemy dziś opowiedzieć.

 

No Limits” w Kopenhadze: korona, moda i nagość

Otwarta w listopadzie 2016 r. wystawa „No Limits” to w rzeczywistości podróż przez trzy poziomy ograniczeń, czy też ich pozbywania się. Widz rozpoczyna zwiedzanie mieszczącej się w galerii sztuki Gammel Strand wystawy, od oglądania zdjęć duńskiej rodziny królewskiej w różnych sytuacjach. Drugie piętro zostało poświęcone fotografii modowej, prezentowane są tam zdjęcia, których motywem przewodnim jest moda. Zaś trzecie piętro to akty mniej i bardziej znanych osób, można tam zobaczyć między innymi akty Demi Moore czy Kate Winslet. Wystawę otworzył Mario Testino.

 

 

Jack Davison Foam Photography Museum w Amsterdamie

Jack Davison to młody, 26 – letni fotograf, który powtarza, że robienia zdjęć nauczył się z Flickra. Jego prace publikowały już największe magazyny modowe oraz The New York Times. Davison słynie ze spontanicznych portretów wykonywanych na ulicy, w przypływie chwili. Jego dotychczasowa praca zaowocowała wystawą Foam Photography Museum w Amsterdamie.

 

 

Hits: 1922

Dzieje się... Sprawdź wydarzenia w swoim mieście!