Mazowiecki Festiwal Teatrów Szkolnych im. Wojciecha Siemiona

Dziś rozpoczął się Mazowiecki Festiwal Teatrów Szkolnych im. Wojciecha Siemiona. Otworzyła go konferencja poświęcona pamięci zmarłego dokładnie trzy lata temu Wojciecha Siemiona, aktora, poety i pisarza, który wiele zdziałał dla edukacji młodego pokolenia w rejonie Grójca. W konferencji, którą poprowadził Sławomir Drygalski, wzięła udział między innymi Barbara Siemion, żona artysty.

Podczas spotkania przedstawiono galerię obrazów, darów dla szkół między innymi w Kruszewie, Mszczonowie, Tarczynie, czy Osuchowie.

Poza galerią przypominać nam o Wojciechu Siemionie ma cykl książek poetyckich, przygotowany przez samego pisarza. Znaleźć w nich można wiersze wielu znamienitych twórców, nie tylko Polaków, blisko związanych z Siemionem. Dzieła książkowe ściśle nawiązują do obrazów, którymi Siemion obdarował szkoły.

Do przeczytania książki pt.” Wieża Malowana” zachęca sam autor Józef Pless.

Chwilę po zakończeniu uroczystości rozpoczęły się przesłuchania teatru młodzieżowego. Festiwal, który odbywa się w Gminnym Ośrodku Kultury potrwa do jutra. Organizatorzy zapraszają wszystkich słuchaczy do udziału w tym wydarzeniu!

/A.B/

współpraca