Pożyczka unijna – czy warto się o nią starać?

Pożyczka unijna – czy warto się o nią starać?

Pożyczka unijna to doskonały pomysł dla wszystkich osób pragnących zainwestować we własną działalność gospodarczą. Jest to możliwość, która daje zainteresowanym szansę pobrania wsparcia finansowego na dogodnych warunkach, znacznie lepszych od tych oferowanych przez instytucje finansowe, w tym banki. Pożyczki unijne charakteryzują się przede wszystkim tym, że są udzielane również tym przedsiębiorcom, którzy normalnie nie otrzymaliby kredytu w banku, jak również niskim oprocentowaniem sumy pożyczanej.

Z pewnością warto jest się starać o pożyczki unijne, tym bardziej, że nigdzie indziej nie otrzymamy takiego wsparcia finansowego, jak w urzędach wspierających przedsiębiorców, jak również osoby bezrobotne. Pożyczka unijna http://pozyskajfinansowanie.pl/2019/05/13/unijna-pozyczka-na-start-jak-ja-otrzymac/ przyznawana jest na specjalnych zasadach, a właściciele działalności gospodarczej po jej spłacie mogą ubiegać się o kolejną pomoc. Dzięki temu biznes jest w stanie się dynamicznie rozkręcać, a jego właściciel nie obciąża mocno budżetu firmy. Zanim jednak przystąpimy do składania wniosków o pożyczkę, warto jest na samym początku dobrze przeanalizować sytuację firmy, jak również to, co będzie obowiązywało po jej zaciągnięciu przez dłużnika. Warto pamiętać o tym, że pieniądze otrzymane z funduszu unijnego są kierowane do przedsiębiorców, którzy chcą zainwestować w firmę, aby ta rozwijała się dynamiczniej i aby jej projekty były realizowane znacznie szybciej. Co więcej, aby nie zabrakło potrzebnego sprzętu i wszelkiego typu urządzeń, które są wykorzystywane na co dzień w przedsiębiorstwie.


Przedsiębiorcy a pożyczki unijne


Z pożyczek unijnych korzystają zwykle młodzi przedsiębiorcy, którzy prowadzą swoją działalność od niedawna i nie mają jeszcze odłożonych oszczędności, które pomogłyby się rozwijać w taki sposób, jak tego oczekuje rynek. Co więcej takie wsparcie finansowe to również szansa dla wielu przedsiębiorstw, jakie prosperują na rynku nieco dłużej, ale potrzebują solidnego zastrzyku gotówki, aby móc unowocześnić swoją firmę na tyle, aby mogła pokonać konkurencję w branży. W takich przypadkach bardzo ważny jest dobry biznes plan, na podstawie którego realizowane są kolejne założenia, projekty, które mają doprowadzić do sukcesu korporacji.


O pożyczkę na start może starać się każdy przedsiębiorca – głównym warunkiem jest posiadanie własnej działalności gospodarczej, zarejestrowanej w Polsce. Nie musi to być firma z długim stażem – można złożyć wniosek natychmiast po jej założeniu. Dodatkowo osoba starająca się o finansowanie powinna posiadać stały adres w Polsce i posiadać zdolność kredytową, która zostanie wyliczona na podstawie przewidywanych przychodów firmy. O pożyczkę nie mogą starać się osoby, które figurują w rejestrze dłużników, prowadzonym przez Biuro Informacji Kredytowej.


Cel pożyczek unijnych


Wsparcie finansowe małych i średnich firm jest niezbędne do tego, aby rynek gospodarczy mógł się rozwijać należycie. Tak samo firmy, które prowadzone są przez inwestorów bez wkładu pieniężnego nie są w stanie się rozwijać tak, jak należy. Tym bardziej, że potrzebne są konkretne środki umożliwiające przeprowadzenie kampanii reklamowych, jak również nowych stanowisk pracy, jakie trzeba stworzyć, aby firma mogła się rozrastać. Dlatego głównym celem pożyczek jest rozwój i wsparcie mniejszych firm Polsce i w Europie. Można uzyskać pożyczkę na rozwój oraz cele obrotowe firmy, co pozwoli sfinansować wszystkie niezbędne inwestycje, zarówno w początkującym, jak i funkcjonującym już biznesie.


Jak złożyć wniosek o pożyczkę unijną?


Pożyczka dla przedsiębiorców z funduszy unijnych to wyjątkowa szansa, która daje możliwość otworzenia i rozwinięcia swojej działalności bez dużego wkładu własnego. Postaranie się o taką pomoc jest bardzo proste – wystarczy złożyć wniosek w wybranym przez siebie regionie, gdzie będzie działało dane przedsiębiorstwo. Wybiera się przy tym rodzaj finansowania, podaje potrzebną kwotę oraz wielkość firmy. Następnie można wybrać dostosowaną do potrzeb ofertę i aplikować o przyznanie finansowania.